طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی

به مجموعه اعمالی که جهت بهینه سازی و یا ایجاد تغییر در فضای داخلی بناها از لحاظ ساختار، چیدمان عناصر ، نور و رنگ انجام می شود طراحی داخلی میگویند. طراحی داخلی به منظور ارائه راه حل هایی برای سهولت در استفاده ساکنان و به وجود آوردن فضایی مناسب ، بسته به نوع کاربری بنا انجام میگیرد . طراحی داخلی ، یک حرفه چند تزیینی میباشد که محیط داخلی ساخته شده در یک سازه در هر خلاقیت و راه حل تکنیکی ، کاربردش را بدست آورد .این راه حل ها کاربردی هستند.

در یک پروژه طراحی داخلی که قرار است به انجام برسد به صورت کلی می بایست سه مرحله طی شود

۱-طراحی

۲-تولید

۳-نصب و اجرا

انواع خدمات طراحی و دکوراسیون داخلی

 • بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی محیط مسکونی ،تجاری ،اداری و..
 • طراحی سه بعدی دکوراسیون داخلی منزل
 • طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه و مغازه
 • طراحی سه بعدی فضای سبز
 • طراحی نمای ساختمان
 • طراحی سازه پروژه های معماری

خدمات جزئی ساختمان 

 • اجرای کابینت : طراحی و اجرای کابینت (کابینتhy glass ، کابینت  mdf ،  کابینت ممبران)
 • اجرای کفپوش : فروش و نصب انواع پارکت و لمینت ؛ فروش و نصب انواع موکت ها (تایل موکت ، موکت رولی و..) ؛ فروش و اجرای کفپوش وود پلاست  wood plast و…
 • اجرای دیوار پوش : فروش و نصب کاغذ دیواری ، فروش و نصب دیوار پوشpvc،فروش و نصب ترموو وود.

تعمیرات ساختمان 

 • اجرای تاسیسات ساختمان ( لوله کشی آب و فاضلعاب ، نصب پکیج و شوفاژ ، نصب شیرآلات و…)
 • سیم کشی و نصب تجهیزات برقی ساختمان ( نصب سیستم های هوشمند سازی ساختمان و…)
 • نصب پارکت ؛ نصب انواع دیوارپوش ها (ترمو وود ، وود پلاست ، دیوار پوشpvc  )
 • نصب سقف کاذب (اجرای کناف ، تایل ۶۰*۶۰  ، تایلpvc، رابیس کاری و…)
 • نقاشی ساختمان
 • اجرای پارتیشن اداری
 • نصب کاغذ دیواری

نوسازی ساختمان

دریافت پروانه نوسازی،دریافت مجوز اضافه بنا و..

بازسازی ساختمان

تغییر دکوراسیون داخلی مغازه ، اجرای ویترین فروشگاه ، تغییر دکوراسیون محیط اداری ، تغییر دکوراسیون منزل

ساخت ویلا

ویلا سازی با استفاده از سازه ال اس افlsf ( سازه بدون ستون مقاوم در برابر ١١ ریشتر زلزله ) و ساخت ویلا با استراکچر ستون فولادی و سنتی (طراحی تا تحویل ویلا )

ساخت سوله

طراحی و اجرای تمامی مراحل ساخت سوله ( اجرای فونداسون ،ستون گذاری ، سفت کاری ، نازک کاری ، تاسیسات و…  )

مواردی که در طراحی داخلی باید به آن توجه داشت 

 • تفهیم کاربری فضا و رسیدن به حس مورد نظر در القاء به کاربران محیط
 • موقعیت ساختمان نسبت به زاویه تابش خورشید
 • سن کاربران فضا
 • جنسیت کاربران محیط
 • تفکیک کاربری فضا : محیط اداری ، محیط مسکونی ، محیط تجاری ، محیط درمانی …
 • بودجه در نظر گرفته شده

شناخت مصالح و لوازم در تعمیرات ساختمان

شناخت مصالح و انواع متریال و روش های اجرایی آنها جزو مواردیست که در صورت رعایت هربخش باعث کم شدن هزینه بازسازی ساختمان ، زمان مورد نیاز اجرایی ، و کیفیت اجرایی نهایی پروژه بازسازی ساختمان میگردد.

دلایل نیاز به تعمیرات ساختمان

با توجه به عدم ساخت و ساز اصولی ساختمانهای کشور و استفاده از اجناس بی کیفیت و عدم طراحی مناسب اولی با توجه به نیاز کاربران محیط،و فرسودگی و استحلاک بخش های مختلف ساختمان از قبیل دیوار پوش ها کفپوش ها ،تاسیسات ساختمان،کابینت و لوازم نورپردازی و همچنین نیاز به تغییر ابعاد فضاهای مورد نیاز در ساختمان..تغییرات و تعمیرات ساختمان با توجه به متریال ها و سبکهای طراحی به روز اجتناب ناپذیر میباشد.

انتخاب رنگ دیواره در بازسازی ساختمان

انتخاب رنگ مناسب برای فضای آپارتمانی بخصوص آپارتمان های با متراژ کم بسیار مهم است. رنگ ها از نظر درخشندگی و شفافیت انواع مختلف دارند که بهترین انتخاب، انتخاب رنگ های روشن با درخشندگی و شفافیت زیاد است. اصولا رنگ های روشن باعث می شوند که فضا بزرگ تر به نظر آید و هر چه شفافیت و درخشندگی آن بیشتر باشد به دلیل انعکاس نور فضا زنده تر( دینامیک) به نظر می رسد. یکی از رنگ های مناسب آپارتمان رنگ استخوانی روشن است، که علاوه بر داشتن شفافیت و روشنی با بیشتر رنگ های وسایل منزل هم نشینی دارد و کمپوزیسیون را ایجاد می نماید. جهت ایجاد تنوع در رنگ می توانید در قسمت دیوار اپن آشپزخانه از مصالح سنگی با رنگ های متنوع استفاده نمایید.

انتخاب کفپوش در بازسازی ساختمان

جهت پوشش کف آپارتمان از مصالح گوناگونی می توان استفاده کرد.( از جمله سرامیک ها، پارکت های طرح چوب، موکت و ….) اگر قصد تعویض کفپوش ساختمان را دارید، در صورت استفاده از سرامیک می بایست در انتخاب رنگ آن دقت زیادی کنید، زیرا استفاده از رنگ های تیره در کف، فضا را فشرده تر نشان می دهد. معمولا استفاده از رنگ های بسیار روشن مثل سفید نیز عیب هایی به همراه دارند، یکی از معیب آن یک دست شدن فضا است که جهت برطرف کردن یک دستی آن می توان از یک قالیچه در زیر مبل استفاده کرد. یا این که سرامیک ها با رنگ های متفاوت را به کار گرفت. در صورت استفاده از پارکت نیز می بایست نکات ذکر شده را رعایت نمود و رنگ های روشن طرح چوب را انتخاب کرد.

انتخاب مبلمان و نحوه قرار گیری

انتخاب رنگ مبل کاملا اختیاری است اما استفاده از رنگ هایی مثل کرم روشن و یا حتی سفید به زنده تر کردن فضا کمک بیشتری می نماید و فضا بزرگتر به نظر میرسد. در مورد انتخاب طرح مبل بهتر است حتی المقدور مبل هایی با اشکال هندسی صلب و یا بدون منحنی انتخاب شود. در مورد نحوه چیدمان آن بهتر است مبل ها را تقریبا چسبیده به دیوارها قرار داد ، علت انتخاب شکل بدون منحنی نیز این است که مبل ها در کنار دیوار صاف ترکیب مناسب تری را ایجاد کند. حتی المقدور سعی کنید وسایل خانه را نزدیک به دیوارها قرار دهید تا از هدر رفتن کوچکترین فضاها نیز جلوگیری شود. اگر در جلوی پنجره ها از پرده های پارچه ای استفاده می کنید بهتر است رنگ آن ها نیز روشن انتخاب شود.

نورپردازی در بازسازی ساختمان

نور نیز نقش مهمی را در زنده کردن فضا به عهده دارد. استفاده از نور مناسب و یکنواخت در آپارتمان خفگی محیط را از بین می برد، البته استفاده از نور طبیعی مناسب تر است. در صورت ضعیف بودن نور طبیعی کمبود آن را با به کار گیری نو مصنوعی جبران نمایید. حتی المقدور از پرده های عمودی یا کرکره ای استفاده نکنید، زیرا از ورود نور خورشید به داخل تا میزان زیادی جلوگیری می نمایند.رده های پارچه ای یا توری بهترین انتخاب برای پنجره های آپارتمان محسوب می شوند. زیرا نور را به خوبی از خود عبور می دهند. استفاده از نورپردازی موضعی بر روی قاب ها و… نیز باعث تحرک و ایجاد حرکت در فضا بازسازی ساختمان می شود.

تقسیم بندی فضای داخلی در بازسازی ساختمان

فضای داخلی و نحوه و تقسیم بندی پلان ها، نقش مهمی را در ساختار معماری یک بنا بر عهده دارد‌. طراحی فضایی با انعطاف پذیری بالا  و تنوع پذیر از لحاظ چیدمان و آرایش سطوح می تواند کارکردهای مختلفی را بپذیرد و این در حالی است که مخاطب احساس رضایت بیشتری از فضا خواهد داشت. استفاده از جدا کننده های سبک و قابل حمل، شفاف سازی، رنگ بندی های متناسب با نیازهای موج تنوع مصالح، توجه به نحوه قرارگیری و تعامل مابین فضاهای مختلف از جمله ویژگی هایی هستند که در کنار ساختار خاصی که برای یک پلان معماری در نظر گرفته شده است، می تواند بر غنای آن افزوده و حتی قسمتی از مشکلات آن را حل کند.بازسازی ساختمان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *