بررسی اصول فنگ شویی در سوییت

بررسی اصول فنگ شویی در سوییت

سوییت یا استودیو ، آپارتمانی است که شامل یک فضای اصلی ، آشپزخانه مجزا یا باز و یک سرویس بهداشتی باشد . حتی در پاره ای از کشورها ، چند سوییت از یک حمام و توالت مشترک استفاده می کنند.
در بعضی از این آپارتمان ها که بسیار کوچک هستند ، انباشتگی اثاثیه و مبلمان بیش از حد موجب محدودیت جریان سیال چی می شود. انباشتگی در سوییت ها مشکل بزرگی است که ساکنان با نظم و انظباط مداوم و مرتب کردن اشیا و قرار دادن آنها در جای صحیح ، باید از آن جلوگیری کنند.

بهترین شکل برای استودیو یا سوئیت شکل مربع ، مستطیل و یا فرم L می باشد، شکل L تقریبا اتاق دیگری را به وجود می آورد که میتوان از آن به عنوان ناهار خوری یا اتاق خواب استفاده کرد.
مهم ترین مسئله در سوئیتها ، موقعیت تختخواب است. پس از تعیین محل استقرار تخت ، بقیه اثاثیه و مبلمان را می توان بر اساس آن نظم بخشید.
تخت باید حمایت و محافظت شود. برای این منظور می توان به صورت نمادین از پاراوان یا دیوارهای نازک قابل جابه جا شدن و یا گذاشتن قفسه ی کتابخانه در اطراف تخت استفاده کرد. بالای تخت باید مماس با دیوار باشد و پایین آن نیز نباید متوجه ورودی آپارتمان شود.

در آپارتمان های با سقف شیب دار باید تخت را در قسسمتی قرار داد که ارتفاع آن مناسب و نورگیر باشد. زیرا جریان چی در زیر سقف های کوتاه محدود است. اوصولا سقفهای شیب دار و تیرهای زیر سقف ، تاثیر منفی بر جریان یافتن انرژی می گذارند.

در بسیاری از آپارتمان های کوچک از تختخواب در طول روز به عنوان کاناپه استفاده می شود.در این مورد باید توجه داشت که در روز شکل تخت باید تا حدامکان شبیه به یک کاناپه معمولی باشد. برای این کار می توان از یک رو تختی با رنگهای روشن و چند پشتی یا کوسن زیبا استفاده کرد.
در سوییت ها نیز همانند سایر فضاهای مسکونی آشپزخانه یکی از مهم ترین فضاها محسوب می شود ، بنابراین طراحی داخلی و طراحی دکوراسیون آن نیز اهمیت ویژه ای دارد. محل استقرار میز باید از روشنایی کافی برخوردار باشد. نور کافی نه تنها به میز جلوه ی خاصی می دهد، بلکه در صورت استفاده توام از میز برای غذا خوردن و کارکردن ، امری ضروری است. اطراف میز باید به اندازه ی کافی خلوت باشد تا هنگام کار و غذا خوردن احساس کنیم در محیط دلبازی نشسته ایم.

کاناپه و مبلها را باید در محلی صمیمی و راحت به طوری قرار داد که هنگام نشستن بر روی هریک از آنها بتوان درِ ورودی سوئیت را دید. اگر بیشتر از کاناپه برای نشستن استفاده می کنید ، بهتر است آن را رو به روی ورودی قرار دهید تا بدون چرخاندن سر بتوانید ورودی را کنترل کنید. پس از تعیین جای تخت ، میز و کاناپه بقیه مبلمان و اثاثیه را میتوان به دلخواه چید و مرتب کرد.

از آنجا که آپارتمان باید حس تعادل و توازن را به انسان القاء کند ، باید هنگام استقرار اشیای مورد علاقه خود اندیشمندانه عمل کرد. طبیعتا ، سوئیت شما ، حتی اگر برای مدت کوتاهی قصد اقامت در آن را دارید، باید منعکس کننده ی علایق و شخصیت شما باشد . یکی از راهها به نمایش گذاشتن عکس های مورد علاقه و یا اشیای با ارزش شخصی در محلی است که شما و دوستانتان بتوانید آن هارا به راحتی ببینید.

امکان دارد از سوئیت خود به طور همزمان برای کار و زندگی استفاده کنید. در این صورت ، همان طور که در مورد اتاق خواب گفته شد باید بخشهای مربوط به کار را از بخشهای مربوط به زندگی خود جدا کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *