اجرای دکوراسیون داخلی

اجرای دکوراسیون داخلی

در این مقاله می خواهیم درباره دکوراسیون داخلی ، طراحی دکوراسیون داخلی ، روند اجرای دکوراسیون داخلی برای شما عزیزان اطلاعات تخصصی و مفید قرار دهیم تا با استفاده از این اطلاعات در مواقع نیاز استفاده کامل را داشته باشید .
اجرای دکوراسیون داخلی کاری بسیار حساس است چون با انجام این کار محیط ،وسایل به کار رفته ، چیدمان و المان ها بر روی افرادی که در آن محیط هستند تاثیر بسیار زیادی دارد .
به طور مثال اگر در طراحی و اجرا از رنگ های شاد استفاده شود بر روی اخلاق افراد تاثیر گذار است که از نظر علمی ثابت شده است .
اساسا دکوراسیون داخلی و طراحی دکوراسیون دو شغل متفاوت است که هر کدام کار مشخص خود را انجام می دهند .
طراحی داخلی و طراحی دکوراسیون یک تخصص ، هنر و یک صنعت در دنیا شناخته می شود .
اجرای دکوراسیون داخلی تقریبا می توان گفت که اصلا محدودیت ندارد ، حتما نباید از لحاظ مالی غنی باشید یا یک ویلای بزرگ داشته باشید .

طراحی دکوراسیون داخلی

بهینه ­سازی فضا های داخلی ساختمان­ به منظور انجام فعالیت­های روزمره یعنی زندگی و کار ، را می توان تعریفی از دکوراسیون داخلی دانست .

قبل از اجرای دکوراسیون داخلی باید طرح و مدل آن اجرا شود تا بتوان یک محیط با دکوراسیون زیبا و جذاب داشت .
تمام انسان ها به دنبال آرامش و شادی هستند ، مخصوصا وقتی که پایان کار روزانه به منزل میرسند می خواهند در محیطی قرار بگیرند که حتی از رنگ و وسایل اطراف به آنها آرامش و انرژی دوباره برسد و این کار جز با یک طراحی دکوراسیون عالی امکان ندارد . به تعبیری می توان گفت جان و روح دادن به تک تک اجزای یک ساختمان را انجام می دهند .
هدف طراحان دکوراسیون این است که حتی با امکانات کم و هزینه کم با خلاقیت و ابتکاری که دارند یک محیطی بوجود آورند که در بعضی از مواقع غافلگیر کننده باشد ، حتی در مواقعی این تغییرات به حدی می رسد که باور کردنی نمی باشد . طراحان در طرح خود به تمام زاویه ها بسیار ریزبینانه توجه می کنند ، در حدی که بعد از اجرای طرح مشاهده شود که از یک نقطه پِرت بهترین استفاده شده است .
المان ها و طرح های بسیاری در این دنیا وجود دارد از کلاسیک گرفته تا مدرن طرح های بسیار مختلفی وجود دارد .
یک طراح باید این عوامل را در طراحی خود رعایت کند :
نور:یکی از مهم ترین عوامل در زیبایی طراحی دکوراسیون است که می شود از نور طبیعی و نور مصنوعی و برای بهتر دیده شدن محیط به کار می رود .
فرم : توده فیزیکی یک شی است که سه بعدی است و وزن دارد .
فضا :ابعاد و اندازه محیط می تواند در طراحی تاثیر گذار باشد .
شكل :ظاهر یک جسم است .
رنگ :تقریبا یکی از ارزان ترین عوامل برای طراحی دکوراسیون رنگ بندی است که بسیار مهم است.
حجم : وسایل و ابزاری که برآمده یا فرو رفته است .

دکوراسیون داخلی و اجرا
بعد از اتمام کار طراحی به متخصص دکوراسیون داخلی می رسد که با امکاناتی که در اختیار دارد کار خود را شروع کند .این تغییر دکوراسیون جدید می تواند با جابجایی مبل و یا رنگ زدن دیوار ، سقف و یا حتی استفاده از کاغذ دیواری ، سنگ آنتیک ، پارتیشن و بسیاری از وسایل دیگر .
در اجرای دکوراسیون داخلی اولین عنصری که در شروع باید مدنظر قرار گیرد عملکرد و نحوه استفاده از فضای داخلی است. یک چهار دیواری می‌تواند به عنوان اتاق خواب ، نشیمن ، اطاق کودک ، آشپزخانه ، فروشگاه یا دفتر کار باشد .ضروری است با استفاده از عواملی چون نورپردازی و چیدن مبلمان انجام شود .
در اجرای دکوراسیون داخلی احتیاجات آن خانواده ، کارمندان و یا هرمکان دیگر یکی از مهم ترین اطلاعاتی است که طراح باید بداند تا با توجه به نیاز ، کار انجام شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *